Intenzivne vaje na Debelem rtiču

Maj 15, 2024 | Novice

V petek, 10. maja 2024, smo se izpred avtobusne postaje v Cerknici odpravili na pot kar trije orkestri Glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica. Pihalni, mali godalni in veliki godalni orkester smo tri dni na Debelem rtiču pridno vadili in ustvarjali. V dobrem vzdušju in z veliko delovne vneme smo vadili program za naš prihajajoči letni koncert.

Že prvi dan smo takoj po večerji opravili prve skupne vaje ter po njej praznovali rojstni dan violončelistke Neže Koščak. Otroci so ob 21.30 popadali v postelje in sladko sanjali vse do 7 ure zjutraj. V soboto ob 8.30 smo pričeli s sekcijskimi vajami, ki so se v večini odvijale na prostem, v parkih letovišča ter so trajale vse do kosila. Po kosilu smo nadaljevali s skupnimi vajami do večerje. Soboto smo zaključili z rekreacijo na igriščih, igralih in z opazovanjem sončnega zahoda. Mlajši godalni orkester pa je celo uspel videti delfine.

V nedeljo zjutraj smo opravili še nekaj sekcijskih in skupnih vaj ter se po kosilu spakirali in se odpravili proti domu.

Zahvala gre učiteljem in učiteljicam Glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica: Mojci Brank, Jerneju Budinu, Nastji Jerman, Davorju Loštreku, Jerneju Gantarju, Mateji Klavžar, Ivanu Marinoviću, Katji Mlinar, Jerneju Šmalcu, Moniki Šolman in Tadeji Žele ter ravnatelju Milivoju Matkoviću za ponujeno priložnost. Hvala tudi našemu hišniku za prevoz večjih inštrumentov in opreme.

Hvala pa tudi staršem, da ste nam vaše otroke zaupali in jih spodbudili k udeležbi intenzivnega vikenda, ki jim bo za vedno ostal v lepem spominu.

Pridite nas poslušat v četrtek, 30.5. ob 19. uri v Kulturni dom Cerknica!

Kolektiv Glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica

Slike lahko pogledate v galeriji.

 

 

Ostale novice

Koncert pihalnega in godalnih orkestrov

Koncert pihalnega in godalnih orkestrov

V četrtek, 30. maja 2024 ob 19. uri, vas vljudno vabimo v Kulturni dom Cerknica, na koncert pihalnega in godalnih orkestrov glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica. Pihalni orkester bo zaigral skladbe Welcome to the jungle, Pop Culture (teme znanih skladb, filmov in...

read more
Priznanje Godbe Cerknica Glasbeni šoli Frana Gerbiča

Priznanje Godbe Cerknica Glasbeni šoli Frana Gerbiča

Godba Cerknica v letu 2024 obeležuje 100. obletnico delovanja. Godbo Cerknica, ki združuje okrog 60 ljubiteljskih in akademskih glasbenikov, vse pa povezuje ljubezen do druženja in dobre glasbe, je znana tudi izven naših meja. Kulturno društvo Godba Cerknica s...

read more
15. revija godalnih orkestrov

15. revija godalnih orkestrov

V petek, 19. aprila in v soboto, 20. aprila 2024, se je v Glasbeni šoli Postojna odvijala 15. revija godalnih orkestrov Zveze slovenskih glasbenih šol. Na odru se je predstavilo 24 orkestrov iz cele Slovenije. Pod vodstvom dirigenta Ivana Marinovića in mentorice...

read more
Dosežki učencev v šolskem letu 2023/2024

Dosežki učencev v šolskem letu 2023/2024

Tudi v letošnjem šolskem letu so se naši učenci in učitelji odrezali odlično na glasbenih tekmovanjih. Čestitamo vsem! Fermata tekmovanje godalcev (Videm, Dobrepolje, december 2023) Ana Doles                                        zlato priznanje in nagrada za...

read more
DOSTOPNOST