Priznanje Godbe Cerknica Glasbeni šoli Frana Gerbiča

Maj 22, 2024 | Novice

Godba Cerknica v letu 2024 obeležuje 100. obletnico delovanja.

Godbo Cerknica, ki združuje okrog 60 ljubiteljskih in akademskih
glasbenikov, vse pa povezuje ljubezen do druženja in dobre glasbe, je znana tudi izven naših meja. Kulturno društvo Godba Cerknica s koncerti doma in v tujini svoje občinstvo navdušuje že 100 let ter tako združuje ljubitelje glasbe vseh generacij. Recept za izjemen uspeh in odličnost orkestra je v njegovi sestavi: izkušenost godbenikov na eni in mladostna energija na drugi strani, oboje pa povezujejo izvrstne umetniške vodje.

V soboto, 18. maja 2024, se je v Kulturnem domu Cerknica odvila Slavnostna akademija “Stoletje navdiha”. Ob tej priložnosti je Kulturno društvo Godba Cerknica podelilo jubilejno priznanje tudi naši glasbeni šoli za pomemben prispevek k delovanju in rasti društva.

Priznanje je na slovesnosti podelil predsednik društva Jernej Modic, v imenu glasbene šole pa ga je sprejel ravnatelj Milivoje Matković.

Galerija slovesnosti

Ostale novice

Koncert pihalnega in godalnih orkestrov

Koncert pihalnega in godalnih orkestrov

V četrtek, 30. maja 2024 ob 19. uri, vas vljudno vabimo v Kulturni dom Cerknica, na koncert pihalnega in godalnih orkestrov glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica. Pihalni orkester bo zaigral skladbe Welcome to the jungle, Pop Culture (teme znanih skladb, filmov in...

read more
Intenzivne vaje na Debelem rtiču

Intenzivne vaje na Debelem rtiču

V petek, 10. maja 2024, smo se izpred avtobusne postaje v Cerknici odpravili na pot kar trije orkestri Glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica. Pihalni, mali godalni in veliki godalni orkester smo tri dni na Debelem rtiču pridno vadili in ustvarjali. V dobrem vzdušju in...

read more
15. revija godalnih orkestrov

15. revija godalnih orkestrov

V petek, 19. aprila in v soboto, 20. aprila 2024, se je v Glasbeni šoli Postojna odvijala 15. revija godalnih orkestrov Zveze slovenskih glasbenih šol. Na odru se je predstavilo 24 orkestrov iz cele Slovenije. Pod vodstvom dirigenta Ivana Marinovića in mentorice...

read more
Dosežki učencev v šolskem letu 2023/2024

Dosežki učencev v šolskem letu 2023/2024

Tudi v letošnjem šolskem letu so se naši učenci in učitelji odrezali odlično na glasbenih tekmovanjih. Čestitamo vsem! Fermata tekmovanje godalcev (Videm, Dobrepolje, december 2023) Ana Doles                                        zlato priznanje in nagrada za...

read more
DOSTOPNOST