Koncert pihalnega in godalnih orkestrov

Maj 24, 2024 | Novice

V četrtek, 30. maja 2024 ob 19. uri, vas vljudno vabimo v Kulturni dom Cerknica, na koncert pihalnega in godalnih orkestrov glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica.

Pihalni orkester bo zaigral skladbe Welcome to the jungle, Pop Culture (teme znanih skladb, filmov in risank: James Bond, The Magnificient Seven, The Flinstones, The Pink Panter, Peter Gunn, Hey Baby, Scooby Doo, Wipe out, The Stars and Stripes for ever), Gremo v kino (pesmi iz mladinskih filmov: Srečno Kekec, Bratovščina sinjega galeba, Sreča na vrvici. V izvedbi pihalnega orkestra in otroškega pevskega zbora glasbene pripravnice glasbene šole, pod vodstvom prof. Eve Favento Ule) in koračnico Slovenci. Dirigent je Davor Loštrek, asistent Jernej Šmalc.

Mali godalni orkester bo zaigral Zgodba o prijateljstvu, Ne čakaj na maj in Madžarski golaž. Dirigentka je Mojca Brank.

Godalni orkester pa bo zaigral odlomke iz opere Orfej in Euridika, Uvertura, Ples blaženih duš in Melodija ter Galeb i ja. Dirigent je Ivan Marinović, asistentka Mateja Klavžar.

Program bo povezovala Vesna Kovač.

Vljudno vabljeni!

Ostale novice

Priznanje Godbe Cerknica Glasbeni šoli Frana Gerbiča

Priznanje Godbe Cerknica Glasbeni šoli Frana Gerbiča

Godba Cerknica v letu 2024 obeležuje 100. obletnico delovanja. Godbo Cerknica, ki združuje okrog 60 ljubiteljskih in akademskih glasbenikov, vse pa povezuje ljubezen do druženja in dobre glasbe, je znana tudi izven naših meja. Kulturno društvo Godba Cerknica s...

read more
Intenzivne vaje na Debelem rtiču

Intenzivne vaje na Debelem rtiču

V petek, 10. maja 2024, smo se izpred avtobusne postaje v Cerknici odpravili na pot kar trije orkestri Glasbene šole Frana Gerbiča Cerknica. Pihalni, mali godalni in veliki godalni orkester smo tri dni na Debelem rtiču pridno vadili in ustvarjali. V dobrem vzdušju in...

read more
15. revija godalnih orkestrov

15. revija godalnih orkestrov

V petek, 19. aprila in v soboto, 20. aprila 2024, se je v Glasbeni šoli Postojna odvijala 15. revija godalnih orkestrov Zveze slovenskih glasbenih šol. Na odru se je predstavilo 24 orkestrov iz cele Slovenije. Pod vodstvom dirigenta Ivana Marinovića in mentorice...

read more
Dosežki učencev v šolskem letu 2023/2024

Dosežki učencev v šolskem letu 2023/2024

Tudi v letošnjem šolskem letu so se naši učenci in učitelji odrezali odlično na glasbenih tekmovanjih. Čestitamo vsem! Fermata tekmovanje godalcev (Videm, Dobrepolje, december 2023) Ana Doles                                        zlato priznanje in nagrada za...

read more
DOSTOPNOST